W sieci internetowej znajduje się wiele różnych platform, które zajmują się sprzedażą ebooków. Znajdują się tam ciekawe pozycje polskich wydawców jak bestsellery, klasyka i współczesna literatura. Ponadto na takich stronach znajdziesz literaturę faktu, fantastykę, powieści obyczajowe, książki historyczne i wiele innych, które będą odpowiednie dla mniejszych dzieci.

Każdy zakupiony ebook znajduje się na “wirtualnej półce”, która przypisana jest do konkretnego użytkownika. Można je pobrać w wersji EPUB i MOBI, a także PDF. Można je dzięki temu czytać i słuchać. Dzięki takiej możliwości możesz stworzyć swoją wirtualną bibliotekę, z której możesz korzystać w dowolnym miejscu na całym świecie. Do czytania ebooków online idealnie sprawdzi się czytnik e-link lub urządzenie mobilne takie jak smartfon czy tablet.

Niemniej jednak przeprowadzone ankiety przez badaczy wykazują, że 78% osób kupuje oprócz ebooków również książki tradycyjne, czyli drukowane. Książki drukowane można również kupić na platformach, które oferują ebooki online. Dzięki temu możemy skorzystać z obu możliwości czytania książek. Jest to niewątpliwie spore udogodnienie, gdy przeczytaliśmy tylko fragment ebooka, a resztę chcielibyśmy czytać już przy użyciu papierowej książki. Warto zatem przejrzeć platformy internetowe oferujące ebooki. W tym miejscu z pewnością znajdziemy książkę online, której akurat poszukujemy. Warto również mieć na uwadze fakt, że w formie ebooków o wiele wcześniej zakupimy książkę, która nie jest jeszcze dostępna w księgarniach.