Od wielu dekad książki stanowią nie odłączną część naszej codzienności. Od najmłodszych lat towarzyszą nam one poprzez naukę jak i relaks.

Od nie dawna zostały wprowadzone na rynek książki w formie elektronicznej. Była to nie mała rewolucja jak i dla czytelników tak samo dla pisarzy czy wydawnictw. Nowe rozporządzenia stanowiły nie małe wyzwanie dla wydawnictw jak i okazję do wybicia się spośród innych. W natychmiastowym tempie powstawały nowe kampanie promujące elektroniczny czytnik książek. Czytelnicy i tym razem nie zawiedli gdyż z chęcią przystąpili do oferowanych przez wydawnictwa czytników.

Dla wielu zabieganych miłośników jest to idealne rozwiązanie, podczas drogi do pracy czy pomiędzy spotkaniami, w metrze czy innym transporcie publicznym można wejść do świata bohaterów książek sięgając tylko po telefon czy tablet, które zawsze mamy w zasięgu ręki. Drugą i chyba najważniejszą argumentacją e-booków są czynniki ekologiczne. To rozwiązanie przyczyniło się do mniejszej ścinki drzew, przy tym w małym aczkolwiek istotny sposób ratując naszą ziemię. Wzrost dwutlenku węgla pozwoli nam jeszcze dłużej cieszyć się dobrą książką, relaksując się na świeżym powietrzu i czystszym powietrzu. Praktyczne jak i ekologiczne rozwiązanie było przełomem w branży piśmienniczej, które zostało bardzo ochoczo przyjęte przez wielu miłośników książek.

Nasi przodkowie czytali wszelkie powieści w formie papierniczej, przekazując nam umiłowanie do każdej kartki, do każdego wyrazu napisanego prze autora. Przesłanie szacunku do faktury kartki, zapachu każdej odwracanej strony zostanie z nami na zawsze.

Jednak przyszedł moment aby pójść krok na przód i wdrożyć e-booki, które nie dadzą nam odczuć tych wszystko czynników przy czytanie wersji papierniczej ale czy ratowanie środowiska, naszego domu nie jest tego warte?