Wirusów jest coraz więcej. Krakerzy prześcigają się w wymyślaniu nowego złośliwego oprogramowania. Użytkownicy smartfonów przekonali się o tym za sprawą wirusów od Escobar. Jest to typ wirusa Malware.

Ten wyjątkowo groźny wirus może wyrządzić duże szkody. Zobacz dlaczego androidy są infekowane przez złośliwe oprogramowanie Escobar.

Escobar czyli groźny wirus na Adroida

Tego typu wirus potrafi wykraść kody uwierzytelnienia wieloskładnikowego od aplikacji Google Authenticator, dlatego jest uznawany za wyjątkowo złośliwy. Cyble Research Labs specjalizuje się w wykrywaniu i zabezpieczaniu oprogramowania technologicznego uważają, że jest to zoptymalizowana wersja trojana Aberbot z zeszłego roku. Wówczas zainfekował on 140 instytucji finansowych na całym świecie. To złośliwe oprogramowanie podszywa się pod markę McAfee i kryje się pod nazwą McAfee9412.apk.

Escobar można zaliczyć do trojanów bankowych, których głównym celem jest zabieranie pieniędzy, poprzez użycie fałszywych formularzy logowania w smartfonach. Jeżeli więc chcesz zachować bezpieczeństwo to używaj stron banków tylko na laptopie lub komputerze, które mają dużo lepsze zabezpieczenia systemowe oraz antywirusy. Eksperci od bezpieczeństwa w informatyce uważają, że trzeba sprawdzać wykorzystanie danych mobilnych w smartfonach i telefonach komórkowych, które generują zainstalowane aplikacje. Jeśli któraś zużywa danych zbyt dużo, a nie klikaliśmy jej, to oznacza, że jest prawdopodobnie wirusem.

Złośliwego oprogramowania nigdy nie da się pozbyć całkowicie ze świata użytkowników Internetu. Krakerzy prześcigają się w formułowaniu nowych algorytmów, których nikt nie mógłby wykryć i poddać kwarantannie albo usunięciu. Ataki na banki i inne instytucje finansowe rosną z roku na rok.